Co może jeść dziecko przy częstych biegunkach?

Syn ma trzynascie lat ma częste biegunki lekarz kazał mu stosować dietę bez cukrów i bez mleka, co wyeliminować całkowicie a co może spożywać.Z gory dziękuję za pomoc

Dzień dobry,

częste biegunki są niebezpieczne dla zdrowia- skutkują odwodnieniem i nadmierną utratą składników odżywczych z dietą.

W tej sytuacji Pani syn powinien zastosować dietę z ograniczoną ilością błonnika. Jeżeli nie ma podstaw - to mleka nie należy wykluczać. Warto wykonać badanie krwi ( w tym żelazo, sód, potas) i z wynikami skonsultować się u dietetyka w Pani okolicy. Na podstawie wywiadu u wyników wskaże dokładnie jak powinno dokładnie wyglądać leczenie żywieniowe.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga