Co może oznaczać mój częsty sen o mamie?

Witam, Ponad rok temu po ciężkiej chorobie zmarła moja mama. Od tej pory dość często śni mi się ona, zazwyczaj tak jak ją ,,zapamiętałem,, tj siedząca i płacząca, że umrze. Podobnie jak w realnym życiu w snach bardzo często ja pocieszam. Śni mi się ona również jako szczęśliwa nieschorowana osoba. Proszę o pomoc ponieważ gdy przeczyta się różne analizy lub znaczenia snów człowiek popada jeszcze bardziej w paranoje. Czy ktoś może wie dlaczego matka mi się tak śni?

Dzień dobry!

Sny są efektem różnych naszych myśli, obaw, doświadczeń, ale też bieżących, codziennych bodźców. Jeśli sny dot. osoby mamy, jej choroby i Waszej relacji powtarzają się tak często, widocznie jest to obszar, w którym przeżywa Pan jakiegoś rodzaju niepokoje, napięcia, szczególne emocje, być może na co dzień tłumione, wypierane. Nie istnieje jednak prosta symbolika snów, czy jednoznaczna przyczynowo-skutkowość, że "jeśli śni się TO, to oznacza TO".
Może Pan osobiście skonsultować się z psychologiem, aby zastanowić się, jak przebiega Pana proces żałoby, czy i jakiego rodzaju wsparcia w niej by Pan potrzebował itp.

Pozdrawiam!