Co może oznaczać silny lęk u 29-letniej kobiety?

Witam, Od 2 lat szukam pomocy, aż natrafiłam na ten artykuł. Otóż od dłuższego czasu mam ogromny problem z normalnym funkcjonowaniem. Lęk pojawia się stopniowo od przebudzenia i myśli, że muszę jechać do pracy. Jeżeli jadę autobusem, to wiem że czeka mnie walka z samą sobą. Czuję jakbym miała gulę w gardle, powoli się dusiła, zalewa mnie fala poti, mam duszności, kołatanie serca. Najgorsza jest myśl, że zaraz zemdleję, stracę przytomność, ale to się nie dzieje. Do tego dochodzi problem z żołądkiem. Nie mam pojęcia skąd to się wzięło. Ostatni koszmar pezeżyłam kiedy leciałam samolotem 2 miesiące temu. Miałam ochotę wysiąść zaraz po tym jak usiadłam. Bałam się, że umrę tam... To brzmi komicznie, wiem ale naprawdę bałam się, że umrę tam i nikt mi nie pomoże. Bardzo proszę kogoś o pomoc... Jestem już tym wszystkim zmęczona i załamana.

Witam Panią,
Opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Prawdopodobnie stres czy jakieś przykre, traumatyczne
doświadczenia z przeszłości wywołały u Pani bezpodstawny,
a jednak dla Pani przeraźliwy lęk.
Każdy lęk przyczynia się do odczuwania różnych
nieprzyjemnych objawów somatycznych.
W konsekwencji, ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe
odczuwają różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi
układu wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech,
uczucie duszności, nadmierne pocenie, kołatanie serca,
przyspieszone tętno, bóle w klatce piersiowej, bóle i zawroty głowy,
poczucie osłabienia oraz poczucie zbliżającego się omdlenia,
które w rzeczywistości rzadko się zdarza i wiele innych
dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych
oraz ich uciążliwymi konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry
Rozumiem, że dwa lata szukania pomocy dla siebie oznacza szukanie w internecie. Warto pójść na konsultację do psychiatry, może to "tylko" nerwica. Dobrze dobrany lek, skutecznie poprawi jakość życia. Ale zawsze warto też podjąć psychoterapię: grupową lub indywidualną, by przepracować trudne wspomnienia, które "pracują" w środku uniemożliwiając cieszenie się życiem.
Jeśli ma Pani ochotę spróbować sesji on-line, zapraszam do kontaktu. A jeśli mieszka Pani blisko Wrocławia - zapraszam do gabinetu.
Serdecznie pozdrawiam
Łucja Fitchman
https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiapary