Co może znaczyć mrowienie palca serdecznego u ręki?

Od kilku dni drętwieje mi mały iserdzeczny palec u ręki, uczucie mrowienia promieniuje przed dłoń do łokcia. Gdy oprę rękę na łokciu, uczucie mrowienia jest silniejsze. Przeszkadza mi to w codziennym funkcjonowaniu.

Może cechy zespołu cieśni, ucisku na nery ? Do konsultacji

Przewlekły ucisk na nerw, komputer, dźwiganie, brak ruchu; otyłość- nasilają objawy! Niedoczynnosć tarczycy, niedobory witamin; sprzyjają drętwieniu rąk !

! stres i wszystkie leki zwłaszcza uspokajające, przeciwlękowe , betablokery, leki krążeniowe etc etc..powodować zawroty , szumy, bóle głowy, Ważny zdrowy tryb życia; gimnastyka posturalna, płyny, relaks i regularny sen;

Ważny PACJENT: skargi, dolegliwości, objawy neurologiczne, Ważny stan ogólny, obciążenia chorobowe, tryb życia, pracy , Ważna aktywność fizyczna, regularne ćwiczenia; dobra dieta, nawodnienie i spokój . Warto też uwzględnić wiek, ogólną formę, stan fizyczny i psychiczny: nastrój, stresy, lęki, przeżycia traumatyczne, zaburzenia snu; Ważne wszystkie przyjmowane leki, Historia leczenia, przebyte operacje, zabiegi Ważna praca, życie rodzinne, stresy i problemy życiowe... Zapraszam na pełną konsultację neurologiczną ; wywiad, badanie, analiza wyników badań