Co na pozbycie się wody z organizmu przy maściach sterydowych?

Witam. Mam 19lat. Choruję na łuszczycę, stosuję maści na sterydach (niektóre bardzo mocne) i w ciągu roku przybyło mi 15kg. Z tego co wiem sterydy zatrzymują wodę w organizmie dlatego prawie jestem pewna, że to przez to moja waga wzrosła. gdyż czuję się opuchnięta. Nie zmieniłam swojego trybu życia, więc to nie przez to. Nie jem za dużo, ruszam się. Więc moje pytanie brzmi... co zrobić by pozbyć się wody z organizmu? Używać suplementu tj Hydrominum? Dziękuję serdecznie za każdą pomocną odpowiedź

Możliwe że suplementy ziołowe będą za słabe. Jednak diuretyki mogą zostać przepisane na receptę, najlepiej przez lekarza który prowadzi obecne leczenie - jeżeli nie ma do tego przeciwwskazań. Proszę również pamiętać o uzupełnianiu potasu i magnezu przy lekach odwadniających.