Co oznacza kłucie w obrębie brzucha?

Dziendobry, miałbym pytanie ponieważ przebywałem w Irlandii i trafiłem tam do szpitala ponieważ wymiotowalem cały dzień ( dzień wcześniej spożywalem alkohol, a często jak dużo wypije to na drugi dzień wymiotuję przez cały dzień nawet jak coś zjem czy wezme łyka wody wypije leki to nic nie pomaga i wszystko zwracam). Koło godziny 17 zobaczyłem w wymiotach ślady krwi i jakby z herbaty takie kwiatki więc pojechalem do szpitala, w drodze z prawej strony brzucha na wysokości 5 cm nad brzuchem wyskoczyło mi coś i przez 15 min odczuwalem straszny ból i po tym czasie ból ustal. Leżałem w szpitalu 2 dni i do teraz nie mam papierów co mi było. Mówili że krew mogła byc z trzustki przy wymiotowaniu że to mogła być wątroba lub wrzod mi pękł. Dostałem receptę wykupiłem ja poczym wróciłem do Polski i okazało się że to tabletki na nadkwasowośc żołądka. Do tego od kilku lat nie zrobiłem twardego stolca. Często odczuwam kucie po prawej stronie brzucha w okolicy pępka. Czy mógłby Pan mi powiedzieć co to mogło być. Z góry dziękuję za poświęcony mi czas i czekam na odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Tak jak Panu powiedziano, najbardziej prawdopodobnym źródłem krwawienia była trzustka, lub pęknięty wrzód żołądka, albo dwunastnicy. Sugeruję skierować się do gastroenterologa, który Pana zbada, zleci badania dodatkowe i postawi rozpoznanie. Pozdrawiam!