Kobieta , 39 lat witam od trzech miesięcy cos dzieje się z moją lewą stroną ciała dominuje noga zaczyna się od pięty jest to takie mrowienie uczucie ciepła dziwnego ,nie moge tak całkiem postawić stopy promieniuje do łydki drętwienie rąk takie to trudne do sprecyzowania,mam chaszimoto i duży niedosłuch,łykam też mirtor,zrobiłam rezonans głowy jest ok,byłam u neurologa też ok robiłam przeswietlenie trzech odcinków kręgosłupa jest ok,byłam u ortopedy on nic nie widzi błagam o pomoc gdzie mam isc żeby mi ktoś pomóg
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Takie objawy mogą być skutkiem długotrwałego przebywania w jednej pozycji np. przy komputerze. Zablokowanie odcinka piersiowego kręgosłupa powoduje podrażnienie korzeni nerwowych układu wegetatywnego i może dawać objawy rzutowane np. do stóp czy dłoni.

Proponuję ćwiczenia z filmów instruktażowych oraz ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty
https://www.youtube.com/watch?v=AIOjXg7egdc
https://www.youtube.com/watch?v=SkdxLg32qoo

Powodzenia, Paweł Czarnocki

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: