Co oznacza przybieranie na wadze i trudne gojenie się ran?

Co to może być? Objawy otrzymujące się od ponad roku: nadmierna senność (sypiam dobrze, zasypiam szybko, ale musze wstawać conajmnniej 1-2 w nocy aby oddac mocz), wymioty ( gastrologicznie wszystko jest ok),trudne gojenie ran ( zdarte kolano goi sie od ponad roku) i otwieranie się nowych ran wewnątrz dłoni oraz przybieranie na wadze. Podwyższone PDW 18,7 ( norma do 16,2) MPV 13,3 (norma do 12,5) i P-LCR 50,9 ( norma do 46,6). Glukoza na czczo 116,2 mg/dl / z OGTT 6,11 ( norma 3,88-6,11) a po 2h 7,79 mmol/l. TSH 2,616 ( norma do 4,940) OB 18 (20). Nabłonki płaskie d. liczne i eGFR 88,5.

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że konieczna jest dalsza diagnostyka , a kiedy występują wymioty? jakaś diagnostyka reumatologiczna?