Co oznacza RTG lędźwi 39-latka?

Dzień dobry, Miałem wykonywane badanie RTG kręgospłupa w odcinku lędzwiowym - spowodowane było to uderzeniem podczas gry w piłkę nożną w plecy. Cały czas utrzymuje się ból w okolicy odcinka lędźwiowego, który uniemożliwia mi normalny sen oraz normalne funkcjonowanie. Na opisie badania jest informacja jest: "-Zniesiona fizjologiczna lordozai niewielkiego stopnia prawostronna skolioza odcinka L kręgosłupa z niewielką rotacją kręgów - przestrzenie międzykręgowe nieprzewężone - wysokość trzonów prawidłowa Mam pytanie czy warto udać do chirurga w tej sprawie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam,  lat 39

Lek. Paweł Szadkowski

Opis RTG nie wskazuje na ewidentne zmiany urazowe. Warto jednak skonsultować się z lekarzem prowadzącym żeby dokonać interpretacji łącznie z pana obrazem klinicznym (objawy, mechanika urazu, badanie przedmiotowe), co pomoże w ew. diagnostyce i leczeniu.