Co oznacza wynik badania przy krótkowzroczności?

Dzień dobry, Mam krótkowzroczność około OP -6 i OL -5 i poziom glukozy we krwi na czczo 111md/dl i insulinooporność. Byłam u lekarza w poradni leczenia jaskry, który po badaniu dna oka nie stwierdził w nim żadnych zmian, ale powiedział, że mogę iść zrobić USG. Pani doktor, która robiła USG powiedziała, że mam jak najszybciej iść z tym wynikiem do lekarza kierującego, bo być może trzeba będzie zrobić laser (i zaznaczyła dwa miejsca na zdjęciach). Jednakże termin wizyty jest dopiero na październik. Nie do końa rozumiem wynik (proszę o przetłumczenie na prosty język). Proszę o interpretację, czy z tym wynikiem powinnam się zgłosić jak najszybciej do lekarza prywatnie, czy może prosto do szpitala, czy czekać do października: "w echogramach obu oczu echa z wydłużonych kształtów gałek ocznych i licznych mętów w ciele szklistym o średnim stopniu wysycenia oraz echa z odłączenia ciała szklistego w OP od nosa, siatkówki przylegają, ale w OP na 3-ciej w OL na 4-tej większe zagęszczenie szklistki - męt/wieczko??, bez trakcji, plamki prawidłowe, poza tym echogramy obu oczu i oczodołów prawidłowe". Bardzo dziękuję za pomoc.

Witam.nie trzeba usg żeby zobaczyć wieczko lub otwór wiec coś tu nie gra z tymi badaczami.zabezpieczenie otworu jeżeli jest otwór zależy od wielkości i umiejscowienia otworu bo są różne możliwości. Można też nic nie robić tylko obserwować pacjenta. Cukrzyca I typu stara tez może mieć wpływ na trakcje ale to Pani nie dotyczy .po co poradnia jaskrowa? Potrzebna siatkowkowa lub normalny sprawny okulista. Pozdrawiam serdecznie