Co oznaczają skrzepy krwi w kale?

Witam mam pytanie odnośnie skrzepów krwi w kale mianowicie jak one wyglądają? Mam na myśli ich wygląd czy jest to jakby taki kawałek Np skórki pomidora czy się czymś różni prosze o odpowiedz z góry dziękuje

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

skrzepy krwi w kale mogą mieć różny wygląd, w zależności od przyczyny ich powstania. Zwykle są to ciemne, lepkie, gliniaste skrzepy o różnej wielkości, mogą przypominać np. kawałki ciemnej skórki pomidora lub czerwonej galaretowatej masy. Czasami są jednorodne, ale mogą też zawierać skrzepy krwi w postaci większych strzępków lub kawałków.

Co do koloru takich skrzepów, to mogą być bardziej krwistoczerwone lub czarne (co może wskazywać na krwawienie z górnego przewodu pokarmowego). W przypadku, gdyby zauważył Pan podobne symptomy, zalecamy pilny kontakt z lekarzem, ponieważ często wskazują one na poważne problemy zdrowotne.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym znajdzie Pan więcej informacji na podany temat:

https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-stolcu-objawy-przyczyny-badanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.