Co oznaczają te częste stany depresyjne i zmiany nastroju?

Cześć. W technikum przytyłam ( moi rodzice są szczupli). Mocno wypadają mi włosy i łamią się paznokcie pomimo suplementów. Miewam częste stany depresyjne i zmiany nastroju. Jestem ciągle zmeczona, bolą mnie nogi i ramiona choć w sumie nic nie robię. Zmienia mi się głos, mam chrypkę i boli mnie gardło, cięzko przełyka. Laryngolog nic nie znalazł. Nieregularne okresy i ślepnę. Robiłam testy na tarczycę ale wyszły ok. Czuje, że się ośmieszam przed lekarzami ale naprawdę czuje się fatalnie, bez sił.

Dzień dobry.

Dobrze, że pisze Pani o swoich trudnościach i że zdecydowała się Pani na konsultacje lekarskie w związku z doświadczanymi objawami. Nie ośmiesza się Pani, a jedynie szuka powodów swojego samopoczucia i kondycji zdrowotnej i chce sobie pomóc.

Trudności, których Pani doświadcza mogą mieć podłoże psychologiczne. Jeśli dotychczasowe badania nie wskazują na przyczyny somatyczne, zachęcam, by zgłosiła się Pani również na konsultację do lekarza psychiatry i/lub do psychoterapeuty. Podobnie, jak w przypadku Pani wcześniejszych wizyt lekarskich, ma Pani pełne prawo skorzystać z dostępnej pomocy i dobrze, ze Pani z tego prawa korzysta.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

Witam Panią
Opisane przez Panią objawy są niepokojące
Prawdopodobnie są to zaburzenia depresyjno - nerwicowe,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Żeby skutecznie Pani pomóc Pani należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, jeżeli badania nie wykazały przyczyn somatycznych, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą i psychologiem. Jeżeli źle się Pani czuje, warto korzystać z pomocy medycznej. Pozdrawiam serdecznie