Co oznaczają wyniki związane z cholesterolem?

Witam. Po odebraniu wyników morfologii zaniepokoiły mnie wyniki związane z cholesterolem. przedstawiają się następująco: Cholesterol całkowity: 223,4 mg/dl Cholesterol HDL: 57,4 mg/dl Cholesterol nie-HDL: 166 mg/dl Cholesterol LDL: 142,1 mg/dl Trójglicerydy - 119,6 mg/dl Czy mam mieć powód do niepokoju? Czym spowodowane mogą być takie parametry?

Lek. Paweł Szadkowski

Opisane parametry tylko w niewielkim stopniu odbiegają od normy, więc nie jest to duży powód do niepokoju. Powinna Pani wprowadzić odpowiednią dietę, ubogą w cholesterol, jeśli Pani nie ćwiczy regularnie, spróbować spacerować/jeździć na rowerze/ćwiczyć. Za jakieś czas 3-6 miesięcy proszę powtórzyć badania. Przy właściwym odżywianiu wyniki powinny powrócić do normy.