Co oznaczają zawroty głowy, mrowienie kończyn oraz pogorszenie wzroku?

Mam 18 lat i od jakiegoś czasu zaobserwowałam u siebie zawroty głowy, mrowienie kończyn oraz pogorszenie wzroku. Po tygodniu pobytu w szpitalu dowiedziałam się, że mam kilka (do 5) ognisk o charakterze demielinizacyjnym o średnicy ok 4mm w obrębie istoty białej obu półkul mózgu w lokalizacji nadnamiotowej. Wykluczono mi boreliozę i nie wykryto prążków oligoklonalnych w klasie IgG. Badanie potencjałów wzrokowych wykazało zaburzenia przewodzenia w drogach wzrokowych obustronnie. Mam się martwić?

Wygląda, że ma Pani problem z ukrwieniem tkanki mózgowej. Gdyby nie wiek, można by przypuszczać, że to zaawansowana miażdżyca. Jeśli występuje u Pani nadciśnienie krwi (np. po wypiciu napoju energetycznego lub kawy) to może to powodować uszkodzenia w wyniku pęknięć małych naczyń krwionośnych. Zalecam oszczędny tryb życia. Polecam kontakt z neurologiem.