Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 1 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają zawroty głowy, mrowienie kończyn oraz pogorszenie wzroku?

Mam 18 lat i od jakiegoś czasu zaobserwowałam u siebie zawroty głowy, mrowienie kończyn oraz pogorszenie wzroku. Po tygodniu pobytu w szpitalu dowiedziałam się, że mam kilka (do 5) ognisk o charakterze demielinizacyjnym o średnicy ok 4mm w obrębie istoty białej obu półkul mózgu w lokalizacji nadnamiotowej. Wykluczono mi boreliozę i nie wykryto prążków oligoklonalnych w klasie IgG. Badanie potencjałów wzrokowych wykazało zaburzenia przewodzenia w drogach wzrokowych obustronnie. Mam się martwić?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Wygląda, że ma Pani problem z ukrwieniem tkanki mózgowej. Gdyby nie wiek, można by przypuszczać, że to zaawansowana miażdżyca. Jeśli występuje u Pani nadciśnienie krwi (np. po wypiciu napoju energetycznego lub kawy) to może to powodować uszkodzenia w wyniku pęknięć małych naczyń krwionośnych. Zalecam oszczędny tryb życia. Polecam kontakt z neurologiem.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety