Co powoduje czerwoną wysypkę i bąble na skórze?

Witam, mam bardzo wielki problem, mam dziwną wysypkę. Pierwsze objawy to skóra szyi, pleców brzucha, głowy robi się bardzo czerwona, po jakimś czasie wyskakują bąble, ale nie wodniste i mam pieczenie w żołądku. Leczę się już 3 miesiące, nic nie pomaga proszę o pomoc. Może ktoś miał podobne objawy? Byłem już u kilku lekarzy, nic nie mogą poradzić biorę zastrzyki, które niszczą mi organizm i także tabletki zanikają mi mięśnie. Mam 57 lat, pomocy.

Lek. Marta Hat

Witam!
Nie napisał Pan o wielu bardzo istotnych informacjach - mianowicie: czy do tej pory wykonano jakieś badania, a jeśli tak to jakie były ich wyniki? Czy jakieś schorzenia zostały wykluczone? Czy i jakie leki dają jakiś efekt? Czy w okresie przed wystąpieniem pierwszych objawów wystąpiła ekspozycja na jakieś ewentualne czynniki wywołujące (wywiad zawodowy, alergie, uczulenia, choroby towarzyszące, kontakt z czynnikami chorobotwórczymi zewnątrzpochodnymi). W diagnostyce chorób skóry dobrze zebrany wywiad stanowi najistotniejszą część badania.
Jest bardzo wiele schorzeń, które mogą dawać podobny obraz. Trzeba wziąć pod uwagę szereg chorób, od alergii kontaktowych począwszy na schorzeniach układowych skończywszy. Czasem proces diagnostyki jest żmudny i długi.
Bardzo trudno też jednoznacznie odnieść się do Pana opisu, ponieważ zmiany skórne w nomenklaturze dermatologicznej mają ściśle określoną morfologię.
Pozdrawiam serdecznie!