Co powoduje problemy z wagą u chorej na Hashimoto?

Dzień dobry, mam problem z wagą, ani drgnie a wręcz powoli rośnie. Przed diagnozą Hashimoto jadlam 1 posiłek dziennie ok. 16:30, teraz jem 5 posiłków i nic. Moja dieta nie jest skomplikowana: rano jajecznica z 2 jajek, pozniej 2 kabanoski, nastepnie owoc, obiad to różnie, kolacja cos lekkiego (serek b/l, kromka chleba z wedlina itp.) Byłam u dietetyka, ale przypisana dieta jest b.skomplikowana, poza tym dużo nabialu i chleba w niej było, a nawet słodka chwila, co uważam że za chemię dziękuję.

Duża ilość nabiału na pewno nie jest wskazana w tym schorzeniu, tak samo jak jogurty smakowe.
Dieta powinna bazować na produktach niskoprzetworzonych - dużej ilości warzyw, pełnoziarnistych produktów oraz dobrej jakości białka.
Kabanosy również nie są zalecane.
Polecałabym konsultacje u dobrego specjalisty, który dobierze Pani indywidualny, prosty plan żywieniowy.

Dzień dobry,

jeżeli otrzymana dieta jest zbyt skomplikowana to może Pani wrócić do swojego dietetyka w celu jej korekty lub poszukać nowego, który przeprowadzi z Panią dokładny wywiad ( w tym ile czasu ma Pani na przygotowanie posiłków i jaki jest Pani stopień umiejętności kulinarnych).

Jeżeli nie ma konkretnych podstaw to nabiał w diecie u osoby chorej na Hashimoto nie musi być wykluczony.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga