Co powoduje rzadkie wypróżnienia?

Szanowni Państwo Problem jest dość skomplikowany, otóż jem bardzo dużo a niestety wypróżniam się bardzo rzadko oraz w bardzo małych ilosciach miałem kolonoskopie oraz gastroskopie, nic nie wykazały te badania. jem warzywa, pije jogórty i śmietany ale nic to nie daje, wyprożniam sie raz za 4 dni i to w szkolująco małych ilosciach, a podkreslam że jem ogromne ilosci jedzenia.. ciągle mam uczucie wzdęć i pełnych jelit i nie pełnego wypróznienia, co może być tego przychyną?? dodam że stolce nie są twarde jesli wgl są tylko miękie wiec to nie zaparcia

Dzień dobry,

warto przeliczyć jaka jest w diecie ilość błonnika ( warto iść w tym celu do dietetyka) oraz włączyć do diety odpowiednią ilość płynu oraz aktywność fizyczną.

Pozdrawiam