Co się stanie, jeśli pominę pierwszą tabletkę z drugiego opakowania?

Witam. Mój lekarz przepisał mi jedno opakowanie, ponieważ miał mnie zbadać. Miałam się zapisać do niego, gdy zostanie mi 5 tabletek do końca. Jednak wtedy nie ma miejsca i zapisałam się do ginekologa o jeden dzień za późno tj 23.11.2010, a kolejny blister powinnam zacząć już 22.11.2010 (czyli pomijam pierwsza tabl. z drugiego blistra). Co w takim wypadku mam zrobić? czy przysługuje mi jakieś inne traktowanie (wejście poza kolejką)? Czy może mam iść do innego lekarza, żeby mnie zbadał i przepisał kolejne pudełka? (21+7)

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Najlepiej gdyby Pani przyjęła pierwsza tabletkę z kolejnego opakowania w ustalonym terminie. Powinna Pani spróbować dostać się na wizytę do prowadzącego ginekologa wcześniej. Gdyby okazało się to niemożliwe, proszę skorzystać z wizyty u innego ginekologa.
Pozdrawiam.