Co wywołuje czerwone plamy na nogach?

Witam! Od prawie 3 lat mam problemy ze zmianami skórnymi, głównie na kończynach dolnych i górnych (od jakiegoś czasu te plamy pojawiają się na plecach lub brzuchu). Plamy te w początkowej fazie mają kolor i fakturę podobną do strupka (czerwonawy), później zaczynają się łuszczyć i schodzą pozostawiając po sobie białe ślad (dodam, że raczej mnie to nie swędzi). Ślady te z czasem (po paru miesiącach) stapiają się z kolorem skóry. Wielkość tych plam jest różna, od 2 do ponad 10 milimetrów i mają przeważnie okrągły kształt. Mam ich około 50 na ciele. Konsultowałam tą kwestie już kilkakrotnie z dermatologiem (leczona byłam na atopowe zapalenie skóry, reakcje alergiczna na diosminę). Robiłam sobie badanie mykologiczne, ale nic nie wykryło. Ostatnia moja kuracja polegała na myciu całego ciała Stieproxem (szamponem przeciwłupieżowym). Po trzech pierwszych zastosowaniach pojawił się efekt, przestały wychodzić mi nowe plamy, ale później wszystko wróciło do normy. Teraz dodatkowo łuszczy mi się skóra na głowie (dokładnie tam gdzie zaczyna się linia włosów). Dodam jeszcze, że cały cykl (od powstania do złuszczenia się plamy) to około 1 mc. Bardzo proszę o podpowiedź co to może być i jakie badania powinnam wykonać.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia czy choroby infekcyjnej. Wykonała już Pani wiele badań, w tym wizyty specjalistyczne, jednak proszę zrozumieć, że aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu. Konieczne jest niestety dalsze leczenie specjalistyczne, proszę jeszcze spróbować skonsultować się z lekarzem alergologiem.

Pozdrawiam