Co znaczą podwyższone parametry we krwi?

Jestem w ok. 6tyg ciąży. Robiłam morfologię krwi - niestety niektóre parametry mam podwyższone: leukocyty 10,26 (N3,98-10,04); Hemoglobina 16,4(N11,2-15,7); hematokryt 46,5(N34,1-44,9);MCH 32,7(N25,6-32,2). Pozostałe badania wyszły OK, tylko ciężar właściwy moczu o 0,02 poniżej normy. Niestety wizytę u ginekologa mam dopiero za tydzień. Czy mam się czego obawiać? Czy powinnam wcześniej udać się do lekarza, np. chociaż internisty?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani wyniki są prawidłowe. Jeżeli nie ma Pani żadnych dolegliwości, to może Pani poczekać na wizytę u ginekologa. W razie jakichkolwiek niepokojących objawów powinna Pani zgłosić się do lekarza.