Co znaczy mój wynik reznansu głowy?

Witam, Bardzo proszę o interpretacje wyniku RMI oraz przełożenia to na moje ogólne samopoczucie(36 lat-kobieta): bóle głowy, lekkie zawroty, skoki tętna (niskie ciśnienie), wrażenie drgania całego ciała(nie zawsze) i co najważniejsze od trzech miesięcy utrzymująca się podwyższona temperatura ciała (między 37,00 a 37,7 - non stop). Dodam tylko iż oprócz rezonansu mam zrobione przeróżne wyniki badań i WSZYSTKIE są w normie: krwi, moczu, nerek, gastroskopia, RTG klatki piersiowej, tarczycy (mam niedoczynność ale leczoną - wyniki są w normie), CRP, prokalcytonina, interleukina 6, EKG oraz UKG serca, wymazy z gardła, nosa, RF, ANA, jedyny wynik jaki jest wątpliwy to z boleriozy IgM 21,26AU/ml (do powtórzenia za dwa miesiące). Nie byłam jeszcze z wynikiem rezonansu bo wizytę mam w późniejszym terminie ale nie mam już sił na kolejne wizyty u lekarzy gdzie i tak nadal nie wiem co mi dolega a samopoczucie przez ciągłą podwyższoną temperaturę jest coraz gorsze. Proszę również o poradę bądź naprowadzenie jakie badania powinnam jeszcze zrobić bądź do jakiego specjalisty się jeszcze udać w celu uzyskania pomocy gdzie może być zlokalizowana przyczyna tej podwyższonej temperatury. Poniżej dokładny opis rezonansu (3 teslowego): Opis badania Badanie MR głowy wykonano w sekwencji T1, T2, FLAIR, DWI w płaszczyznach poprzecznych, 3D FLAIR w płaszczyznach strzałkowych oraz po dożylnym podaniu środka kontrastowego w sekwencji 3D T1 w płaszczyznach strzałkowych i T1 w płaszczyznach poprzecznych. Dane ze skierowania: Cephalea. W płacie czołowo-ciemieniowym prawym widoczne podkorowe drobne ognisko o podwyższonej intensywności sygnału o charakterze zmiany naczyniopochodnej degeneracyjnej. Poza tym intensywność sygnałów z istoty białej i szarej prawidłowa. Układ komorowy nadnamiotowy prawidłowej szerokości, śladowo asymetryczny, niewielka przewaga komory bocznej lewej, nieprzemieszczony. Przetrwała torbiel przegrody przeźroczystej szerokością do 9mm i jama Vergi. Szyszynka o średnicy około 9mm z drobnymi torbielkami. Wodociąg mózgu i komora IV prawidłowe. Intensywność sygnału ze struktur tylnojamowych (pnia mózgu i móżdżku) prawidłowa. W sekwencji DWI bez ograniczenia dyfuzji. Po dożylnym podaniu środka kontrastowego nie uwidoczniono patologicznego wzmocnienia intensywności sygnału.

Lek. Tomasz Budlewski

a jakim termometrem mierzona temperatura? być może warto wykonać pomiar innym termometrem, co do rezonansu konieczna ocena przez specjalistę neurologa i połączenie powyższego wyniku z bezpośrednim badaniem lekarskim.