Co znaczy naciek końcowego odcinka jelita cienkiego?

Rozpoznanie po niedrożości, naciek końcowego Odcinka jelita cieńkiego .Po 5 dniowym pobycie w szpitalu stan dobry.Skierowanie do poradni onkologia. Cz konieczne jest otwarcie jamy brzusznej.F

Jeżeli jest podejrzenie nacieku jelita cienkiego i doszło do podniedrozności lub niedrozności należy wykonać tomografię komputerową jamy brzusznej i miednicy.
Na podstawie wyniku badań oraz stanu pacjenta decydujemy o postępowaniu.
Jeżeli jest niedrożność całkowita jelita -operacja jest niezbędna , w innym przypadku decyzje moga byc inne.