Co znaczy stwierdzona przepuklina wślizgowa duża?

Witam,mam stwierdzoną przepuklinę wślizgową dużą.Biorę DEXILANT 60 mg 1x1 dziennie rano na czczo i 3x 1/2prokit przed jedzeniemoraz od czasu do czasu saszetki 10mg essox .Leki biorę od 24 października .Początkowo było trochę lepiej mniej pieczenia w gardle i przełyku, mniej odbijania.6 grudnia miałam robioną gastroskopię i stwierdzono przepuklinę.Właśnie po tej gastroskopii znowu nasiliły mi się objawy,odbijanie i pieczenie na języku i w gardle.Nie wiem czy to przypadek czy tak może być i się to uspokoi czy raczej potrzebne są inne leki?.Wiem ,że muszę schudnąć z 15 kg, podobno to też mi pomoc z tą przepukliną, ale mimo wszysko przecież muszę coś jeść by funkcjonował organizm.Czytam ,w poradach o refluksie, żeby jeść mało ale często.Jem tak od m-c , 5 posiłków co 3 godziny.Ale może i tak jem za dużo bo ile znaczy mało-czy bułka 1 na śniadanie to dużo czy mało przy tym schorzeniu?Może powinna jeść jeszcze mniej pół bułki na śniadanie?

Witam

Przy tym schorzeniu powinna się Pani zgłosić do dietetyka, który oceni jakie ilości jeść Pani powinna. Przy przepuklinie oraz refluksie jest bardzo specyficzna dieta i wielu produktów nie można jeść. Jeśli Pani od miesiąca stara się z dietą i nie ma rezultatów to znaczy, że Pani dieta jest zła i porady w internecie ogólne nic nie dadzą.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu