Co zrobić, aby chłopak był pełen życia i nie narzekał cały czas, że mu się nic nie chce?

Mój 22 letni chłopak ciągle jest zmęczony i śpiący. Co zrobić, aby był pełen życia i nie narzekał cały czas, że mu się nic nie chce? Wyniki badań w normie.

Witam, proszę skorzystać z dłuższej rozmowy z psychologiem. Za mało informacji aby można było napisać na temat kierunku, możliwości zmiany. Pozdrawiam serdecznie

Jeśli wyniki badań są w normie, to można by uznać, że sprawa jest psychologiczna, ALE przychodzi mi też do głowy najprostsza odpowiedź wynikająca wprost z Pani wiadomości. Skoro partner jest ciągle zmęczony i śpiący, to być może należy mu się odpoczynek i relaks. Tak po prostu. Młody organizm może wyglądać świetnie w wynikach badań, ale nie funkcjonować najlepiej, jeśli nie ma wystarczająco dużo odpoczynku. Nie na darmo mówi się, że sen jest najlepszym lekarstwem. To w czasie snu organizm uruchamia procesy regulujące i prozdrowotne. Jeśli ma go za mało, albo jeśli w trakcie snu zajęty jest na przykład trawieniem (ponieważ kolacja była późna) to trudno jest się odpowiednio zregenerować. Jeśli dodatkowo rytm dobowy jest nieregularny, to naprawdę nietrudno o chroniczne złe samopoczucie. Być może także partner ma w życiu zbyt dużo stresu? Bardzo dobrym pomysłem jest dużo ruchu (wystarczy spacer), zwłaszcza na świeżym powietrzu, ponieważ to wpływa na wydzielanie tzw. hormonów szczęścia. Oczywiście na dobre samopoczucie bardzo duży wpływ ma seks, więc jeśli to możliwe, to także warto jak najczęściej korzystać z także tej możliwości.
To wszystko jednak nie musi mieć znaczenia, jeśli partner cierpi na przykład na depresję lub ma inny kryzys życiowy. Warto to sprawdzić u psychiatry lub psychologa.
Zacząć jednak należy od spraw najprostszych, o których pisałem wyżej.
Pozdrawiam serdecznie!
www.grabowski.gr
seksuolog@grabowski.gr