Nie chcę tak dłużej żyć. Co zrobić?

Witam! Nie wiem od czego zacząć, więc może zacznę od początku. Mam 20 lat. 2 lata temu urodziłam synka. Po ukończeniu szkoły siedziałam cały czas w domu. Nigdzie nie pracowałam. I stwierdziłam, że mój stan się pogorszył :( Chodzi mi o to, że nie mam już tyle siły i energii w sobie co kiedyś. Wiem, że oczywiście przy tak małym dziecku też można być bardzo zmęczonym, ale mi nie o to chodzi.

Zauważyłam, że jest ze mną coraz gorzej, nic mnie już tak nie cieszy, nie mam ochoty nigdzie wychodzić z domu, najlepiej to bym cały dzień spała. Jestem ciągle zmęczona, senna. Czasami gdy mam chęć do jakiejkolwiek pracy, to ten zapał mija w ciągu 5 min. Poszłam do pracy miesiąc temu, myślałam, że będzie lepiej, że troszeczkę sobie odpocznę od tych codziennych domowych obowiązków, wyjdę do ludzi i się wszystko zmieni. O z początku tak było, tylko ze teraz jest już to samo.

Dodam jeszcze, że mam coraz mniejsze zainteresowanie współżyciem seksualnym z moim partnerem. Jestem ciągle nerwowa, rozdrażniona, staję się coraz bardziej zamknięta w sobie. Bardzo przejmuję się opinią innych, gdy usłyszę od kogoś coś niemiłego, potrafię o tym myśleć cały czas, zastanawiając się, dlaczego jestem taka beznadziejna.

Mam coraz większe kompleksy, nie mogę już na siebie patrzeć, gdy stanę przed lustrem, to nie widzę w sobie atrakcyjnej dziewczyny :( jeszcze do tego ten strach, że zostanę sama, że mój partner mnie zostawi :( Okazuje mi dużo czułości, mówi, że mnie kocha, ale ja to traktuję z takim dystansem. Nie tak jak kiedyś :(

Dodam jeszcze, że miałam robione wyniki badań na cukier, hormon tarczycy, morfologię, żelazo, mocz i wszystkie wyniki mam dobre. Robiłam badania ze względu na to ciągłe zmęczenie. Myślałam, że to może być choroba nie o podłożu psychicznym. Czy to może być depresja? Nie wiem już, co mam zrobić :( chciałabym jakoś sobie sama pomoc, ale nie wiem jak. Nie chcę już tak dłużej żyć, chcę znowu cieszyć się życiem tak jak kiedyś!

Witam serdecznie,

W tej sytuacji polecam Pani konsultację u lekarza psychiatry. Opisywane objawy: obniżony nastrój i samoocena, poczucie braku energii, spowolnienie, nadmierna senność, drażliwość, spadek libido wskazują na depresję. Trudno mi ocenić, jakie nasilenie osiąga u Pani zespól depresyjny.

Łagodna depresja może być leczona przy pomocy psychoterapii, w leczeniu umiarkowanie nasilonej depresji zaleca się leki przeciwdepresyjne i psychoterapię. Odpowiednio dobrane leki pomogą Pani poprawić nastrój i aktywność. Proszę nie zwlekać z wizytą - nie leczone objawy mogą ulegać nasileniu. Może Pani skorzystać z wizyty w ramach prywatnej praktyki lub najbliższej poradni zdrowia psychicznego. Nie jest potrzebne skierowanie.

W dziale ,,Warto wiedzieć" naszego serwisu znajdzie Pani szereg artykułów dotyczących objawów i metod leczenia depresji, np.

http://portal.abczdrowie.pl/depresja-metody-leczenia,
http://portal.abczdrowie.pl/wszystko-o-depresji,
http://portal.abczdrowie.pl/czy-to-juz-depresja,
http://portal.abczdrowie.pl/gdzie-szukac-pomocy.

Serdecznie pozdrawiam