Ćwiczenia na WF z półpaścem

Czym grozi ćwiczenie na wf z półpaścem? Dlaczego nie można ćwiczyć? A jeśli mam zakryte miejsce tej "wysypki" i ćwiczę w długim rękawie i przebieram się oddzielnie to mogę na hali? Mam 15 lat, w tym roku bd 16.

Magdalena StusiĹska

Przede wszystkim- półpasiec występuje w okresie osłabienia organizmu, dlatego ćwiczenie nie jest wskazane. Dodatkowo istnieje ryzyko zakażenia innych, ponieważ pęcherzyki są mocno zakaźne, a ospa w dorosłości może mieć poważne konsekwencje.