Czy biegunka może być objawem ciąży?

Dzień po miesiączce odbylam stosunek w zabezpieczeniu jednak po ostatnim wyjęciu partnera prezerwatywa zsunela się i została we mnie A on skończył na nodze.Minelo 12 dni I dziś lekko leciała mi krew z nosa dosłownie przez chwile oraz miałam chwilowa biegunkę.czy jest możliwość że jestem w ciąży? Dodam że od 5 dni jestem na innej diecie

Redakcja abcZdrowie

Witam, biegunka nie jest objawem typowym dla ciąży, chociaż oczywiście zwiększona produkcja hormonów, w tym progesteronu, może wpływać na wystąpienie objawów ze strony układu pokarmowego. Jeśli jest Pani zainteresowana, to pod tym linkiem znajduje się infografika wskazująca najbardziej typowe objawy ciąży: https://portal.abczdrowie.pl/pierwsze-symptomy-ciazy. Stosunek płciowy w okresie niepłodnym bez wytrysku w drogach rodnych raczej wyklucza jednak ewentualną ciążę. Jeżeli ma Pani podejrzenie, że mogło dojść do zapłodnienia, to proszę wykonać test ciążowy – najlepiej odczekać około 14 dni od feralnego stosunku płciowego. Wówczas wynik powinien być niezafałszowany. Wiele jednak wskazuje, że powodem rewolucji w Pani organizmie jest zmiana diety. Należy również wziąć pod uwagę zatrucie pokarmowe. Jeżeli biegunka pojawi się ponownie, wiele może na to wskazywać. Zachęcam do lektury tego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zatrucia-pokarmowego-bakteryjne-wirusowe-grzybicze. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.