Czy ból żołądka oznacza nowotwór?

Witam moj problem to bol zoładka Bol odczuwam do gory w nadbrzuszu z boku zebra Wykonalam gastroskopie Przewlekłe powierzchowne zapalenie zoladka drobnoplamiste ogniska zapalne pobrano hist-pat H.pylori dodatni Wynik hist-pat.Gastritis chronica superficialisactiva M43000 Lymphonoduloplasia M72200 Mat przebadany w cał 1bl. Zostalam przeleczona Antybiotykiem pylera wczasie kuracji mialam czarny stolec i esomeprezol 2×1tab.Wykonałam badanie amyloze trzustki norma prosze mi przetlumaczyc badanie Hist-pat co oznacza Czy zostałam dobrze przeleczona ? Prosze o kolejne wskazowki co dalej mam robic?Co moze powodować bol zoładka po leczeniu antybiotykiem Czy to moze powodowac nowotwor zoładka

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wynik świadczy o przewlekły powierzchownym zapaleniu żołądka i zakażeniu bakterią H.pylori oraz rozroście tkanki limfatycznej. Prawidłowo zostało wdrożone leczenie eradykacyjne z tego co pani pisze. Jeśli w dalszym ciągu odczuwa pani dolegliwości należy udać się do lekarza prowadzącego, ponieważ może wymagać pani dodatkowego leczenia i ewentualnie powtórzenia badania endoskopowego lub rozszerzenia diagnostyki w innym kierunku. Nowotwór żołądka w pani wieku byłby bardzo dużą rzadkością, proszę się nie obawiać.