Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy burczenie w brzuchu oraz wzdęcia i gazy o nadzwyczajnie przykrym zapachu to objawy nadwrażliwości?

Witam, często jadam obiady u babci, a są to przeróżne rzeczy. Niestety zaraz po zjedzonym posilku (zupa drugie danie) zawsze występuje burczenie w brzuchu oraz wzdęcia i gazy o nadzwyczajnie przykrym zapachu, często towarzyszy luźniejszy stolec. Kiedy sam gotuje, nie mam takich dolegliwości. I zastanawiam się czy to nie jest nadwrażliwość. Można miec takie problemy po zbyt dużej ilości tluszczy w posiłku albo może konkretnego tluszczu- oleju rzepakowego? Sam go nie używam a babcia tak.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 12 miesięcy temu

Badania krwi - TSH

Wahania TSH stają się coraz powszechniejsze. Czym tak naprawdę jest? TSH to skrót odnoszący się do poziomu tyreotropiny we krwi . To podstawowe badanie, gdy chcemy sprawdzić, czy tarczyca prawidłowo funkcjonuje.

Witam serdecznie,

nie nazwałabym Pana dolegliwości nadwrażliwością a raczej reakcją na zbyt dużą zawartość łuszczu a byc może i innych składników w daniach gotowanych przez babcię. Proszę poprosić o lżejsza kuchnię. Jeżeli babcia gotuje zbyt tłusto to nie tylko wpływa to na złe samopoczucie ale może także doprowadzić do problemów z wagą oraz z cholesterolem.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety