Czy ćwiczenie na stepperze jest dobre przy diecie odchudzającej?

Witam :) Mam 17 lat, 168 cm wzrostu, od lipca stosuję dietę ok. 1000 kalorii. Przed rozpoczęciem ważyłam 85 kg, do tej pory schudłam 5 kg. W tym miesiącu zakupiłam stepper. Moje pytanie brzmi - czy stosując dalej dietę i ćwicząc na stepperze szybciej schudnę niż na samej diecie? Ile dziennie powinnam ćwiczyć i jakie inne ćwiczenia wykonywać? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam :)
17 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie polecam Ci stosowania diety odchudzającej na własną rękę (zwłaszcza takiej o kaloryczności 1000 kcal).
Musisz mieć energię do nauki, codziennej aktywności, rozwoju.
Skontaktuj się proszę z dietetykiem/lekarzem.
Zawsze warto także wykonać badania kontrolne.
Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Odnośnie ćwiczeń - tak, każda forma aktywności fizycznej wiąże się z wydatkiem energetycznym dla organizmu i przyśpiesza efekty diety odchudzającej.
Zapobiega także wystąpieniu efektu jo-jo, ponieważ rozwój tkanki mięśniowej wiąże się z podwyższeniem przemiany materii.

Myślę, że dla Ciebie najważniejsze będzie wyeliminowanie kalorycznych przekąsek (słodyczy, fast-foodów, napojów słodzonych, smażonych potraw) i zwiększenie ilości ruchu.

Pozdrawiam ciepło

P.S
Może warto wybrać się do klubu fitness i poprosić trenera o dobranie ćwiczeń do Twoich możliwości?