Czy dieta oczyszczająca pomaga w nieprzyjemnym zapachu skóry?

Dzień dobry, czy dieta oczyszczająca pomaga w nieprzyjemnym zapachu skóry? Od kilku dni czuje od siebie bardzo nieprzyjemny zapach, czują to tez inni mimo stosowania wszystkich zasad higieny... fakt ze przestałam zwracać uwagę na to co jem, ale tez bez przesady... juz nie wiem co mam robić. Pozdrawiam.

Kiedy organizm nie może sobie poradzić z ładunkiem białka, produkty jego metabolizmu będą wyrzucane przez skórę, stąd nieprzyjemna woń. Proszę się zastanowić czy występują u Pani objawy refluksu, takie jak zgaga, kwaśne odbijanie treści pokarmowej, chrypka/ kaszel z rana. Problemy trawienne i jednocześnie zbyt duża podaż białka w diecie będzie sprzyjała wydzielaniu nieprzyjemnego zapachu przez skórę. Sugeruję spróbować zastosować lekkostrawne jedzenie (gotowane w wodzie, na parze) z przewagą warzyw, mięso i nabiał ograniczyć, wyrzucić przetworzoną żywność i słodycze, które niestety powodują problemy trawienne. W miarę oczyszczania się organizmu zapach powinien się unormować.

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam,
najpierw należy sobie zadać pytanie dlaczego ciało może wydzielać przykry zapach. Opcji jest kilka, m.in. niedobór witaminy B12, nieprawidłowe metabolizowanie niektórych produktów, jednak najczęstszą z przyczyn jest nieodpowiednia dieta, bogata w tłuste dania i produkty wysokoprzetworzone (słodycze, fast foody i inne) oraz brak ruchu. Organizm można oczyścić stosując odpowiednio zbilansowaną dietą dostosowaną do potrzeb organizmu, dołączając do jadłospisu przede wszystkim warzywa, owoce oraz pijąc dużo wody.

Pozdrawiam
Kamila Ziemann
www.efektcentrum.pl