Czy istnieją tabletki, które hamują miesiączkę przez cały rok?

Pytanie do lekarza ginekologa. Słyszałam że w USA są tabletki antykoncepcyjne które można brać cały rok bez 7 dniowej przerwy i dzięki temu nie ma się wcale miesiączki czy w Polsce też mogę brać tabletki bez przerwy i nie mieć okresu ? Czy to stanowi zagrożenie dla życia i czy organizm się przyzwyczai po pewnym czasie ? Czy tylko w USA jest to możliwe czy w innych krajach też np Anglii ?

Witam serdecznie. Oczywiście możliwe jest takie działanie w przypadku stosowania antykoncepcji bez przerw 7 dniowych. Nie jest to jednak wskazane na dłuższy okres. Można a właściwie dozwolone jest przesuwanie okresu poprzez skracanie trwania przerwy. Nie zaleca się jednak robić tak często a tym bardziej przez rok.