Czy jest możliwość ciąży, mimo negatywnych testów?

Nie wiem co się ze mną dzieje:( Ostatni stosunek miał miejsce 17 lutego, wzięłam tabletkę do 72 godz. PO, następnie 5 marca dostałam okres, który trwał 4 dni i był skąpszy niż ten który dostałam 3 lutego i trwał 6-7dni!

Moje cykle trwają 29-30 dni, po tym okresie zrobiłam 6 testów różnych firm, wszystkie negatywne, byłam także tydzień temu u lekarza miałam zrobione usg dopochwowe i powiedział mi, że ciąży nie widzi, ale endometrium 1,2 cm i że pewnie dlatego, bo jestem przed okresem. Przez ostatnie dni miałam ból podbrzusza i bardzo bolały mnie piersi wszystko tak jak na okres, lecz te objawy minęły, a okres nie nadszedł.
Dodam, że od miesiąca cały czas się mi odbija i burczy mi ciągle w brzuchu, tak jak by mi się coś tam przelewało. Nie wiem co mam zrobić teraz? Mam dalej urojenia, że jestem w ciąży, bo nigdy tak nie miałam jeszcze, a okres miałam zawsze regularnie od dłuższego czasu.
Proszę o jakąś radę.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Z całą pewnością obecność ciąży można u Pani wykluczyć - 6 ujemnych testów, a zwłaszcza wynik badania u ginekologa, nie pozostawiają wątpliwości.

Jeżeli chodzi o zakłócenie rytmu miesiączkowania - jest to częsty objaw, przejściowy, doraźnej antykoncepcji, po stosunku. Jest to duża dawka hormonów, dlatego może zakłócić dotychczasowy rytm cyklów miesięcznych, ale jest to zazwyczaj, jak już wspomniałam, efekt przejściowy. Jeżeli obrzęk piersi i brak okresu będzie się w dalszym ciągu utrzymywał (choć najprawdopodobniej lada dzień dostanie Pani okres), proponuję kontrolę stężenia hormonów płciowych (gł. prolaktyny, progesteronu, LH i FSH). Ale to w razie przedłużających się dolegliwości, teraz wydaje się, iż trzeba po prostu odczekać jeszcze przez jakiś czas. Również stres wynikający z obecnej sytuacji, może wpływać na opóźnienie miesiączki.

Odbijanie i inne dolegliwości gastryczne mogą być objawem innych stanów, np. refluksu żołądkowego. Bądź też nadmiernego stresu. Dlatego jeżeli dolegliwości żołądkowe będą się nasilać, dołączy się zgaga,, puste odbijania, uczucie dyskomfortu w nadbrzuszu, proponuję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o antykoncepcji postkoitalnej.

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!