Kołnierz ortopedyczny a walka z bólem głowy

Dzień dobry, chciałabym zapytać czy jest szansa, że kołnierz ortopedyczny pomoże na ból głowy. Mam silne bóle głowy od roku z tym zgosilam się do lekarza rodzinnego dostałam skierowanie do laryngologa gdyż na zdjęciu wyszło że mam poziom płynu w zatoce szczękowej choć lekarz laryngolog po obejrzeniu płyty stwierdził że nie widzi tam płynu żadnego kazał mi iść do neurologa byłam ten wysłał mnie że skierowaniem by zrobić zdjęcie kręgów szyjnych gdyż podejrzewa że byle szczytowe głowy są od kręgosłupa na zdjęciu wyszło że mam splycenie lardozy szyjnej wszystko stanęło w miejscu głowa jak bolała tak boli dalej dostałam tylko od laryngologa tabletki przeciw bólowe po których serce mi wysiada .kazał mi też mierzyć ciśnienie ja zawsze miałam niskie przez tydzień mierząc ciśnienie nie miałam więcej niż 102 /67 .Po wypiciu kawy było 110 / 68 proszę o radę gdyż mam 35 lat a czuje się jak wrak człowieka  wypicie kawy robi u mnie to że ręce się trzęsą i mam problem z sercem .chciałabym dodać że jeśli to bóle związane ze splyceniem lardozy szyjnej czy mogę nosić kołnierz ortopedyczny zalecany przez lekarza neurologa który nie kazał mi przyjeżdżać na wizytę tylko przez tel kazał kupić kołnierz ortopedyczny nosić go 3 h dziennie i po miesiącu samej stwierdzić czy jest poprawa i czy bóle głowy ustąpia. Proszę o radę

Spłycenie lordozy szyjnej nie powinno powodować silnych bólów głowy. Noszenie kołnierza ortopedycznego nie jest zalecane w leczeniu bólów głowy.
Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Istnieje wiele przyczyn bólu głowy. Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe. Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy), laryngologicznym (zapalenie zatok). Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności. Wskazana dalsza diagnostyka, ew. badanie MR głowy, ew. konsultacja psychologiczna. Życzę powodzenia. Pozdrawiam!
Magdalena Nowaczewska