Czy konieczna jest kolonoskopia przy zaparciach?

Witam! Czy przy diagnozie przewlek łych bólów podbrzusza, wzdęc i gazów ,czasem zaparcia, jest konieczna kolanoskopia, przy dobrych wynikach krwi, crp, watrobowych, usg jamy brzusznej oraz tk jamy z kontrastem, przeswietlenia L-S, urologicznie ok, ginekologicznie ok. Czy w takim wypadku można stwierdzić zaburzenie czynnosciowe i pomijać kolanoskopie?

Lek. Tomasz Budlewski

czy w rodzinie występowały przypadki raka jelita grubego? sądzę że należy udać się do lekarza gastroenterologa i kierować się jego zaleceniami. diagnostyka zależy od obrazu klinicznego i objawów stwierdzanych w czasie bezpośredniego badania.