Czy lek Penthohexal może być stosowany łącznie z Acenocumarolem?

Szanowni Państwo, Uprzejmie proszę o informację, czy lek Penthohexal może być stosowany łącznie z Acenocumarolem? Starszej osobie przepisano Penthohexal na poprawę krążenia, lekarz nie stwierdził przeciwwskazań przy zażywaniu leków nadciśnieniowych, jednak nie zapytał (a pacjentka zapomniała o tym wspomnieć, że stosuje lek na rozrzedzenie krwi). W ulotce natomiast jest informacja o możliwości wzajemnego wpływania na swoje działanie. Niestety nie mam możliwości ponownej konsultacji z lekarzem.

Witam serdecznie, stosowanie tych leków łącznie może zwiększyć ryzyko krwawień. Jak przy każdym nowym leku (nawet aspirynie!) wprowadzanym do terapii łącznie z Acenokumarolem, obowiązuje dużo wcześniejsze i częstsze oznaczanie INR i ponowna weryfikacja dawki dobowej/tygodniowej Acenokumarolu. Pozdrawiam serdecznie, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog