Czy mikronaczyniak jest powodem do niepokoju?

Witam jestem kobietą mam 37 lat.Występują u mnie silne bóle głowy czasami zawroty,przy tym dziwne drżenie ciała jakby było mi zimno choć nie jest. Wysokie ciśnienie z którym zmagam się od 12 roku życia.Jestem na tabletkach Metocard i Lacalpin. Ostatnimi czasy bóle głowy nasiliły się i skorzystałam z wizyty u nerologa który to dał mi skierowanie na Rezonans Magnetyczny z opcją ANGIO z uwagi na to że tato 20 lat temu zmarł na tętniaka mózgu. Aktualnie jestem po badaniu opis brzmi: W płacie skroniowym po stronie prawej po dożylnym podaniu środka kontrastowego zobrazowano mikronaczyniaka żylnego (DVA) rozciągającego się od wyściółki komory bocznej na poziomie trójkąta do naczyń pajęczynówki na poziomie wyspy oraz zakrętu okolicy hipokampa i zakrętu skroniowego górnego.Innych obszarów patologicznego wzmocnienia kontrastowego w obrębie mózgowia nie zobrazowano.Opisany mikronaczyniak ma typowe dla niego sygnały w obrazach Flair i SWI. Moje pytanie brzmi czy ten mikronaczyniak jest istotnym powodem do zmartwień czy wymaga jakiejś interwencji?Czy jest to łagodny wrodzony naczyniak?Może wystarczy zrobic za jakiś czas badanie kontrolne?Z góry dziękuje za odpowiedz.Pozdrawiam

Konieczna pełna konsultacja z wynikami badań,
Obraz MRI do interpretacji klinicznej : " Rezonans Magnetyczny z opcją ANGIO z uwagi na to że tato 20 lat temu zmarł na tętniaka mózgu. Aktualnie jestem po badaniu opis brzmi: W płacie skroniowym po stronie prawej po dożylnym podaniu środka kontrastowego zobrazowano mikronaczyniaka żylnego (DVA) rozciągającego się od wyściółki komory bocznej na poziomie trójkąta do naczyń pajęczynówki na poziomie wyspy oraz zakrętu okolicy hipokampa i zakrętu skroniowego górnego.Innych obszarów patologicznego wzmocnienia kontrastowego w obrębie mózgowia nie zobrazowano.Opisany mikronaczyniak ma typowe dla niego sygnały w obrazach Flair i SWI. " Nadciśnienie tętnicze wymaga kontroli ; ważny zdrowy tryb życia, unikanie palenia.
Wskazana pełna konsultacja neurologiczna , z pełną dokumentacją , najlepiej omawiać wyniki badań MRI, Angio MRI z Neurologiem leczącym; Obciążenia rodzinne istotne dlaustalenia przyczyn nadciśnienia tętniczego,
Do pełnej oceny stanu zdrowia