Czy mogę starać się o dziecko po zażywaniu leku na chore gardło?

Mam pytanie - czy zażywanie przez męża leku Rovatinex z powodu złogów nerkach może mieć negatywny wpływ na zapłodnienie lub rozwój płodu? A ja czy po zażywaniu Doumoxu z powodu choroby gardła po zakończeniu jego stosowania mogę starać się o dziecko? Dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przyjmowany przez Panią antybiotyk jest dozwolony nawet podczas ciąży. Natomiast leki przyjmowane przez ojca nie mają większego znaczenia dla zapłodnienia i rozwoju poczętego dziecka (o ile nie upośledzają procesu powstawania plemników, ale to z pewnością nie w przypadku preparatu przyjmowanego przez Pani męża). Mogą Państwo spokojnie starać się o ciążę.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!