Czy mogę suplementować taką ilość magnezu?

Witam! Mam pytanie odnośnie suplementacji magnezu. Jestem osobą trenująca sporty wytrzymałościowe (biegi kolarstwo) 4 razy w tygodniu. Od dłuższego czasu po każdym treningu (4 razy w tygodniu) zażywam po 2 tabletki suplementu Magne b6 forte. Moje pytanie brzmi czy mogę suplementowac taką ilość magnezu cały czas około treningowo czy powinienem robić jakieś przerwy od zażywania tego suplementu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli trenuje Pan, to prawdopodobnie ma Pan zwiększone zapotrzebowanie na magnez. Oznacza to, że może Pan suplementować ten pierwiastek nawet codziennie w dawce zalecanej przez producenta, choć optymalnym rozwiązaniem byłoby wykonać badania na oznaczenie poziomu magnezu – tylko to pozwoli na dobranie właściwej dawki. Dodatkowo warto zadbać o dostarczanie magnezu także z pożywieniem – będzie to forma gwarantująca najlepszą wchłanialność, a więc i korzyść dla organizmu. Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/co-jesc-jesli-pijesz-duzo-kawy-produkty-bogate-w-magnez.

Natomiast nie musi się Pan obawiać przedawkowania – zarówno wysiłek fizyczny, jak i tryb życia, jaki obecnie prowadzimy, pretenduje nas do zażywania magnezu w formie suplementu. Więcej o magnezie, a także zapotrzebowaniu na ten pierwiastek może Pan przeczytać w naszym artykule: https://zywienie.abczdrowie.pl/dawkowanie-magnezu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.