Czy mogę zażywać oba suplementy bez obaw o przedawkowanie?

Dzień dobry. Zakupiłam suplement diety Vitamin B Complex firmy Healthlabs. Zażywam również suplement Lipiforma plus. Zauważyłam, że w suplemencie Lipiforma występują niektóre witaminy z grupy B ( B6, B12, kwas foliowy). Czy mogę zażywać oba suplementy bez obaw o przedawkowanie?

Dzień dobry,

przedawkowanie witamin z grupy B jest rzadkie, ale może wystąpić, jeśli jednocześnie przyjmujesz więcej niż jeden suplement zawierający witaminy z tej grupy. Warto wziąć pod uwagę ich łączne dawki, aby uniknąć przedawkowania.

Zalecane dzienne spożycie witamin z grupy B zależy od wieku, płci i stanu zdrowia, więc najlepiej skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem klinicznym przed dłuższym stosowaniem obu suplementów jednocześnie.

Przedawkowanie witamin z grupy B może prowadzić do objawów takich jak bóle głowy, nudności, problemy z układem trawiennym i skórnymi, a nawet poważniejsze skutki zdrowotne w dłuższej perspektywie.

W celu uniknięcia ewentualnego przedawkowania i potencjalnych skutków ubocznych, warto również wykonać badanie poziomu witamin we krwi.

Pozdrawiam

mgr Klaudia Ułamek

Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online

Zapraszam do zapoznania się z informacjami o mnie oraz lokalizacją i opiniami pacjentów ->

https://dietetyk-czestochowa-dietetyk-kliniczny-psychodietetyk.business.site?copy