Czy moje objawy mogą świadczyć o stanach lękowych?

Dzień dobry. W marcu pierwszy raz miałam napad duszności kołatanie serca, uczucie myślenia i strach że to zawał serca. Chłopak zawiózł mnie na pogotowie gdzie pani pielęgniarka stwierdził że to atak paniki. Zrobili EKG i wszystko było w normie. Od tego czasu miałam atak na drugi dzień ale dałam sobie z nim radę sama. Po dwóch miesiącach spokoju znowu dostałam atak. Pojechałam na pogotowie i lekarz powiedział mi że może to być atak leku albo problemy z tarczyca która powoduje podobne symptomy. Kazał zrobić badania ( wizytę mam 12.06 a wyniki beda 18.06) . W ty. Czasie byłam u kardiologa zrobił USG, ekg i test wysiłkowy i wszystko wyszło bardzo dobrze. Dostałam diazepan żeby się rozluźnić i odstresować. Jakoś pomaga ale dalej czuje uczucie ciezkowci w klp. Tak jakby bolały mięśnie. Czy to jest już stan lekowy ? Będę czekać na wynik tarczycy jak będzie ok to pójdę do psychologa

Szanowna Pani,
jeśli wyniki będą prawidłowe, zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna - skuteczna metoda w leczeniu zaburzeń lękowych, nerwicowych i depresyjnych.
Pozdrawiam serdecznie