Czy można jakoś wyleczyć nerwicę?

Witam serdecznie mam 23 lata od 8 miesiecy choruje na nerwicę na początku bylonto okropne bylam ciagle zdenereowana pocily mi się ręce mrowirnie nóg bicie serca ponpewnym czasie poszlam z tym donlekqrza wypisal mi hydrocyzyne ktorej nie bralam poszlam do kolejnego ogolmie bylam juz u 3 lekarzy kazdy wypisal psychotropy ktorych ani razu nie bralam. Zacxelam soboe radzic po swojrmu czyli zqczelam zazywac magnez wit B6 wit D suplementy Z melisą i validol do ssania. Pomagalo ale nie wyleczylo mi strachu ktory miapam bo ciagle sie balam ze cos mi sie stanie ze dostane zawal ale jakis atak piniki ktprego ani razu nie doswiadczylam. Obecnie czuje sie w 80% dobrz nie mam tak duzych nattetnych mysli nie skupiam sie juz na sercu i tetnie biore olej CBD i zmnirjszyl moje lęki ale problem mam nadal z soba bo boje sie byc sama boje sie tego ze jak zostane sama bedzie ta panika albo cos gorszego moi chlopak jest ze mna juz od 8 miesiecy w domunani do pracy ani nic po prostu sie boje nie dlugo chcemy jechac do belgii do pracy ciagle powtarzam sobie ze musze to zmienic bo jak tam pojqdr juz nie bedziie ze mna od rana do wieczora tylko trzeba zaczac zarabiac nie wiem jak sobie z tym poradzic bo wiem ze jak z tym sobie ppradze to bede z siebie tak dumna ze dalam rade

Dzień dobry,
Pani problemy leczy się farmakologicznie (leki) i psychoterapią. Niestety nie sądzę, żeby mogła się Pani sama wyleczyć, zresztą nie jest to potrzebne, bo od tego są specjaliści. Zastanawiam się, czego Pani oczekiwała chodząc tak od lekarza do lekarza? Warto przynajmniej przez jakiś czas, w okresie nasilenia objawów zażywać leki przepisane przez lekarza specjalistę - psychiatrę. Psychoterapia natomiast, polega na systematycznych, szczerych rozmowach ze specjalistą o Pani życiu i problemach, trudnych sytuacjach. Choć może się to wydawać dziwne, te rozmowy leczą, ponieważ wpływają na nasze myślenie, postrzeganie siebie i świata, a w konsekwencji na nasze mózgi.
Serdecznie pozdrawiam.

Szanowna Pani,
skuteczną metodą w leczeniu zaburzeń lekowych, depresyjnych i nerwicowych jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, proszę rozważyć taką formę pomocy dla siebie.
Pozdrawiam serdecznie

Witam
Być może nie jest Pani gotowa na wyjazd do Belgii, lub może bardzo się Pani tego obawia, ale nie chce się przed sobą do tego przyznać. A może to inne sprawy z przeszłości wywołują u Pani lęki. Niezależnie od przyczyny, trzeba by w końcu zaufać któremuś psychiatrze i zacząć brać leki, by sobie pomóc. Do tego - warto spróbować psychoterapii: indywidualnej, grupowej lub pary.
Życzę dobrych myśli i dużo zdrowia!
Łucja Fitchman
https://www.facebook.com/psychoterapiapary
https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiagrupy