Czy nieprawidłowe zażywanie tabletek może skutkować zajściem w ciążę?

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące nieprawidłowego zażywania tabletek. Zaczęłam brać tabletki ok 14 dni przed okresem. Wzięłam je 2 dni pod rząd po czym nastąpił stosunek. Ponieważ bardzo rzadko widuję się ze swoim chłopakiem stosunek odbywał się codzienne. Jednak po zażyciu ok 9 tabletek zgubiłam opakowanie i nie brałam ich już więcej. Tego samego dnia skończyłam też odbywać stosunki. Stąd moje pytanie: Czy jest możliwe, że zaszłam w ciążę mimo iż brałam tabletki, ale nie tyle co potrzeba i nie w dniu w którym powinnam zacząć je brać? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

By skuteczność antykoncepcyjna podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej była zachowana tabletki muszą być stosowane zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi przez producenta na ulotce. Ponieważ nie zastosowała się Pani do tych zaleceń, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. Proszę zatem wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny mniej więcej 14 dni po stosunku.