Przyjęłam tabletkę 5 dnia cyklu: czy mogę być w ciąży?

Witam. Mój problem polega na tym, że po dość długiej przerwie wróciłam do tabletek N***. Pierwszą tabletkę z opakowania przyjęłam dopiero 5 dc. Miesiączkę miałam 14-02-2011 w 11dc i 14 dc miałam stosunek bez zabezpieczenia. Czy możliwość ciąży istnieje? Ciąży się nie boję. Pytanie czy jest taka możliwość i jeśli tak, to czy powinnam dalej brać tabletki (żeby nie zaszkodzić)? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

By preparaty doustnej antykoncepcji hormonalnej były skuteczne wraz z zażyciem pierwszej tabletki, powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami z ulotki. W ulotce napisane jest zaś, że pierwszą tabletkę powinno przyjąć się pierwszego dnia miesiączki. W przypadku przyjęcia pierwszej tabletki od 2 do 5 dnia krwawienia, konieczne jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych przez kolejne 7 dni. Ponieważ nie stosowała Pani takich metod, a w tym czasie była Pani aktywna seksualnie, ryzyko ciąży istnieje. Proszę zatem wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny 14 dni po stosunku.