Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dobrze przyjęłam tabletkę? Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę?

Mam 19 lat i ostatnio wybrałam się do lekarza z powodu nieregularnych miesiączek. Pani doktor przepisała mi tabletki antykoncepcyjne, aby miesiączki unormowały się, a przy okazji, abym miała ochronę antykoncepcyjną. Pierwszą tabletkę miałam przyjąć pierwszego dnia okresu. Któregoś dnia wieczorem, w śluzie pojawiła się niewielka ilość jasnoróżowych kropelek, stwierdziłam, że to jeszcze nie to i nie przyjęłam tabletki. Kolejnego dnia nie miałam już nic takiego, jednak w nocy (ok. godz 2.00-3:00) podczas stosunku z narzeczonym zaczęło się delikatne krwawienie, w związku z tym rano ok. godz 12 wzięłam pierwszą tabletkę. Cały ten dzień i prawie cały kolejny krwawiłam i moja miesiączka dobiegła końca, gdzie normalnie trwa ok. 5,6, nawet 7 dni. W dniu, gdy przyjęłam 4 tabletkę, kochałam się z partnerem bez dodatkowego zabezpieczenia (bo ponoć już po zażyciu pierwszej tabletki istnieje ochrona). 1. Czy należycie przyjęłam pierwszą tabletkę? 2. Czy tak krótkie krwawienie może być spowodowane przyjmowaniem tabletek? 3. Czy istnieje możliwość, że zaszłam w ciążę?

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

1) Najprawdopodobniej prawidłowo zażyła Pani pierwszą tabletkę.
2) Hormony zawarte w tabletkach mogły spowodować skrócenie czau krwawienia.
3) Pigułki zażywane zgodnie z zaleceniami dają skuteczną ochronę już od pierwszego dnia stosowania, więc prawdopodobnie ryzyko ciąży jest małe.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy