Czy obrzęk Qunckiego jest niebezpieczny?

Witam serdecznie, przechodzę aktualnie przeziębienie, jeszcze dwa dni temu gorączka sięgała około 40 stopni, na szczeście od tamtej pory już jakby mam to za sobą. Mam pytanie dot. obrzęku Quinckiego, przyjąłem 3000mg Paracetamolu i nic mi nie było, w momencie przyjęcia 600mg Polopiryny po 3h nabawiłem się spuchniętego oka. (Doczytałem już, że pewna grupa ludzi faktycznie może tak reagować) Minęło około 36h i faktycznie znika, należy iść z tym do lekarrza czy ten obrzęk nie jest bardzo niebezpieczny? Doczytałem, że zagrożenie życia występuje gdy pojawi się w przełyku.....jest jakaś odpowiedź czemu mi wyszedł na oku(na szczęście) a nie np w jamie ustnej? Czysto hipotetycznie i na przyszłość, aby omijać wszelakie tego typu incydenty.

Lek. Wojciech Zygmunt

Obrzęk Quinckego jest rzeczywiście niebezpieczny jeśli pojawi się w okolicach jamy ustnej, gardła i dróg oddechowych, gdyż wtedy może prowadzić do uduszenia. Jeżeli obrzęk zanikł to nie ma potrzeby konsultowania się z lekarzem, ale musi pan informować o wystąpieniu takiej sytuacji podczas każdej wizyty w poradni lub szpitalu, gdyż ze względu na częstość stosowanych leków istnieje ryzyko, że przez przypadek taki lek zostanie panu podany i wystąpi reakcja niepożądana. Pozdrawiam i życzę zdrowia.