Czy okres może się spóźnić podczas brania tabletek?

Moje pytanie dotyczy kwestii takiej, czy jest możliwe opóźnienie okresu przez długotrwały stres, mimo brania tabletek antykoncepcyjnych i od 4 miesięcy dostawania regularnie miesiączki? Stres wywołany jest obawą ciąży. Mam świadomość, że przyjmując tabletki nie powinnam się raczej obawiać o nic, ale jest to mój pierwszy przypadek, kiedy pękła nam z chłopakiem gumka w 11. dniu cyklu i jestem troszkę przerażona. I niestety od 13dni stresuję się tym bardzo i nawet zauważam w sobie dużo objaw ciąży... Prawdopodobnie są to moje uronienia, ale chciałabym się dowiedzieć od osoby kompetentnej coś na ten temat. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli przyjmowała Pani tabletki regularnie tzn. nie opuściła Pani żadnej z nich, nie brała Pani leków obniżających ich skuteczność np. antybiotyków, to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe.
Stres może wpłynąć na krwawienie i spowodować jego brak. Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych krwawienie może się nie pojawić.

Ale w każdym takim przypadku należy wykluczyć ciążę. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam