Czy opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej znacznie zmniejsza jej skuteczność?

Mam 24 lata.Tabletki antykoncepcyjne biorę od roku. Przy ostatnim opakowaniu (tj. dwunastym) zapomniałam zażyć o stałej porze (tj. o godz. 22.00) 6. tabletki z tego opakowania i wzięłam ją dopiero rano, przed godziną 7:00. Kolejną 7 tabletkę z opakowania wzięłam o godz. 3.00 w nocy i teraz biorę już resztę punktualnie o 22.00. Czy takie różnice godzinowe mogą być zagrożeniem? Zaznaczam, że regularnie współżyję z narzeczonym (stosunki przerywane). Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Jeśli opóźnienie było mniejsze niż 12 godzin, to skuteczność powinna być całkowicie zachowana.
2. Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną.