Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 1 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy po tabletkach się tyje?

Witam, Chciałam zapytać w jakim mechanizmie tabletki antykoncepcyjne przyczyniają się do przybierania na wadze? Czy po wszystkich środkach hormonalnych występuje taki efekt? Czy są jakieś badania mówiące o tej zależności? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Badania kliniczne nie potwierdzają tezy przybierania na wadze. W czasopismach naukowych nie ma mowy o nagminnym przybieraniu na wadze. Mamy tu do czynienia ze zjawiskiem powszechnego błędnego przekonania, pomimo istnienia jednoznacznych dowodów naukowych. Nie ma wątpliwości, że część kobiet (bez względu na to czy coś stosują) przybiera na wadze, część chudnie a część trzyma stałą masę. Wygląda na to, że po prostu zbyt łatwo jest zrzucić całą winę na pigułkę.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety