Czy po takim czasie syn nie powinien już odczuć poprawy nastroju?

Witam. Od 5 tygodni 13 letni syn bierze Asentre. Od tygodnia pełną dawkę 100mg. Do tego ma Olzapin 2,5mg rano i wieczorem. Objawy przed leczeniem to fobia szkolna. Po zaczęciu farmakoterapii jest gorzej- agorafobia, pogłębiona depresja, stany lękowe, rozedrganie, czarna dziura i brak chęci. Od tygodnia jest trochę lepiej pod kątem energii i czasem udaje mu się wyjść poza dom- do sklepu. Wczoraj przed wizytą u psychiatry po 1mg Xanaxu atak paniki, trzęsawica. Lekarz nie wierzy że nie jest lepiej ale ostatecznie zmienił leczenie. Jestem skołowana. Zaczekać jeszcze czy zmieniać? Czy po 5 tygodniach syn nie powinien już odczuć poprawy nastroju?

Dzień dobry,

za nim wypowie się specjalista psychiatra na Pytani pytanie to przy lekach przeciwpsychotycznych, poprawia stan kliniczny może nastąpić po kilku dniach lub tygodniach. Lekarz prowadzący Pani syna powinien przed podjęciem leczenia wytłumaczyć od jakiego czasu może być poprawa jeśli Pani po dłuższym czasie stwierdza, że u syna nie ma poprawy a nawet jest gorzej to wymaga korekty leczenia ale to już decyduje lekarz prowadzący.

Czy myślała Pani o wizycie ze synem u Psychologa lub Psyoterapeuty który może pomóc synowi .

Pozdrawiam

Witam Panią,

Fobia szkolna całkowicie dezorganizuje życie dziecka,

utrudnia normalne funkcjonowanie, nie pozwala skupić się

nad tym co ważne i wywołuje niemiłe emocje, zabierając

tym samym całą radość życia.

Dziecko dotknięte fobią szkolną, będąc w szkole, a często i poza szkołą,

np. w relacjach z rówieśnikami, stale doświadcza obezwładniającego

lęku i nieustannie przeżywa katusze.

Zdarza się, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji szkolnej

czy nawet zwykłej rozmowy z kolegami napełnia ogromnym lękiem.

Fobii szkolnej często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne,

nieumiejętność odpoczywania i przede wszystkim przeraźliwy lęk.

Fobia ta może doprowadzić do izolacji społecznej.

Fobia szkolna zawsze ma swoje przyczyny, np. problem w relacjach

z rówieśnikami, wysokie wymagania, niskie poczucie własnej wartości

i wiele innych.

Leki mogą częściowo stłumić lęk, ale nie rozwiążą problemu.

Żeby skutecznie pozbyć się fobii społecznej i wyleczyć z panicznego

lęku, należy podjąć odpowiednio dobraną psychoterapię.

Psychoterapia pozwoli synowi spojrzeć na siebie, na sytuacje szkolne

oraz na rówieśników z odpowiedniej perspektywy, a także wzmocnić

poczucie własnej wartości, spokojnie podejść do nauki, do nauczycieli

i nawiązać właściwe relacje z rówieśnikami.

Dlatego zachęcam do skorzystania z odpowiedniej psychoterapii,

zanim fobia całkowicie zrujnuje synowi życie.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną

o problemie, to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/